ظروف یکبارمصرف گیاهی کیمیا پردیس
عرضه ظروف یکبارمصرف گیاهی در تهران و سراسر کشور  
قالب وبلاگ
نويسندگان
                                                                  

                                                     معاون سلامت وزیر بهداشت 

                    تاکید وزارت بهداشت برای استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی                    
از آنجایی که یکی از اهداف مهم برنامه‌های کشور، تامین، حفظ و ارتقای سلامت آحاد جامعه است و با توجه به تغییر الگوی زندگی و صنعتی شدن آن، استفاده از ظروف یکبار مصرف برای نگهداری، حمل ونقل، عرضه و سرو موادغذایی و آشامیدنی افزایش چشمگیری یافته، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ماده واحده و تبصره‌هایی را برای طرح در کمیسیون فرهنگی هیات دولت ارسال کرده است.

در ماده واحده این وزارتخانه آمده: «کلیه دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی موظفند ظرف مدت شش ماه بعد از تصویب این ماده واحده در هیات محترم وزیران نسبت به جایگزینی ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی (زیست تجزیه‌پذیر) به جای ظروف یکبار مصرف پلیمری در کلیه واحدهای تهیه، طبخ و عرضه موادغذایی اقدام کنند.
معاونت نظارت و راهبرد ریاست جمهوری موظف است، اعتبارات لازم جهت اجرایی شدن این ماده را در ردیف بودجه دستگاه‌ها پیش‌بینی کند.»
در تبصره نخست این ماده واحده وزارت صنایع و معادن موظف شده به منظور توسعه تولید بیوپلیمر نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به متقاضیان اقدام کند.
در تبصره دوم نیز آمده: «صدا و سیما موظف است، همکاری لازم را در راستای اطلاع‌رسانی مردم مبنی بر مزایای ظروف یکبار مصرف گیاهی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشد.»
همچنین در تبصره سوم نیز تاکید شده: «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است، نسبت به نظارت بر استفاده از ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی در کلیه دستگاه‌های اجرایی و دولتی و واحدهای صنفی و صنعتی تحت پوشش نظارتی خود اقدام کند.» امید است، با توجه به آثار سویی که استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای افراد مصرف‌کننده و محیط‌زیست به همراه دارد، با حمایت دستگاه‌های دولتی و فرهنگسازی در جامعه، ظروف یکبار مصرف گیاهی با این ظروف جایگزین شود تا از زیان‌هایی که ظروف مذکور به همراه دارند جلوگیری شود.

 همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

[ شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 13:30 ] [ جعفر جعفری ]

 

این تبلیغ رستوران بین المللی آ.اس.پ نیست.و معنی آن این است که اگر شما هم بخواهید

                                                       می توانیم                                                 

اسم  و تبلیغ و آرم رستورانُ یا سازمانتان ُرا روی محصولات گیاهی مان چاپ کنیم.

 

 همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

[ چهارشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 16:13 ] [ جعفر جعفری ]

 

             روشهای پیشگیری بروز ناهنجاریها به علت استفاده پلاستیک ها


دوری از استفاده ظروف پلاستیکی در مایکروویو: از آنجایی که پلاستیک ها در موقع حرارت دیدن اجبارا مقدار قابل توجهی از مواد شیمیایی زیانبار موجود در خود را از دست می دهند، بهتر است برای گرم کردن یا پختن غذا از ظروف پلاستیکی در مایکروویو استفاده نشود. در عوض برای گرم کردن غذا می شود از ظروف شیشه ای و سفالی(Ceramic)یایکبارمصرف گیاهی که از پلیمر گیاهی ساخته شده وعاری از هر گونه آلودگی شیمیایی می باشد استفاده کرد.

     

 2ـ از استفاده از ورقه های پلاستیکی برای پوشش غذا در موقع گرم کردن آن در مایکروویو خودداری کنید زیرا به راحتی مواد شیمیایی موجود آن به داخل غذا راه یافته و سبب آلوده شدن غذا می شود.

روی غذا را در موقع گرم کردن به خاطر کثیف نشدن قفسه داخلی مایکروویو می توان با حوله کاغذی یا کاغذهایی که روی آن را موم گرفته اند پوشانید.

3ـ به تدریج ظروف دیگری مانند شیشه و سفال یا ظروف گیاهی را جانشین ظروف پلاستیکی کنید. اگر به رستورانهایی می روید که مایلید غذای مخصوص سفارش دهید و به منزل ببرید بهتر است تقاضای قراردادن غذا در ظروف یکبار مصرف گیاهی رابدهید .مطمن با شید که از این ظرف تهیه کرده و دارند ولی فقط به مشتر های مطلع خود که دغدغه های سلامت وبهداشت دارند می دهند . آنها از سوی وزارت بهداشت مجبور به این جایگزنی هستند.

در ضمن در موقع خرید مواد خوراکی سعی کنید از کیسه های پلاستیکی استفاده نکنید و کیسه های غیرپلاستیکی و سالمتری با خود برده و از آن در حمل و نگهداری موادخوراکی خریداری شده استفاده کنید.

4ـ تا حد امکان از استفاده از آب موجود در بطریهای پلاستیکی دوری کنید. به عبارت دیگر بهتر است از بطریهای پلاستیکی که برای حمل و نگهداری نوشابه ها استفاده می شوند استفاده نشود.

بررسی علمی اخیر نشانگر آن است که بطریهای شیر و آب نوزادان که از پلاستیک درست شده اند می توانند مقداری از مواد سمی موجود در خود را به همراه شیر و آب به بدن آنها رسانیده و خطرات غیرقابل جبرانی را به وجود آورند. پستانک های نوزادان که از نوع دیگر پلاستیک درست شده نیز می تواند در مسمومیت کودکان نقش داشته باشد.

 

ظروف پلاستیکی که در آن PETEو HDPEاستفاده شده است می تواند فقط برای یک بار استفاده شود. در تمیز کردن ظروف پلاستیکی چند بار مصرف باید نهایت دقت را به عمل آورد و هر بار پس از مصرف آن را تمیز کرد. در موقع شستن ظروف پلاستیکی به هیچ عنوان نباید از وسیله یا مواد شیمیایی برنده و قوی استفاده کرد، زیرا اگر سطح داخلی یا خارجی این دسته از ظروف آسیب ببینند و خراش پیدا کنند غیرقابل استفاده خواهد شد، چون موجب ترشح مواد شیمیایی درون بدنه پلاستیک به خارج خواهد شد. به عبارت دیگر پلاستیک های چند بار مصرف اگر شکسته شدند و یا خراش پید کردند باید دور ریخته شوند. در اینجا باید اشاره کرد که در از بین بردن پلاستیک های کهنه و غیرقابل استفاده باید از طریق علمی و توصیه شده عمل کرد و هیچوقت نباید آن را در محیط زیست به حال خود گذاشت چون که در اثر مرور زمان و به علت گرما و سرما و برف و باران تجزیه شده و به زنجیره غذایی مانند آبهای زیرزمینی و رودخانه و غیره راه یافته و سبب ناهنجاریهایی در بدن شود.

 

در حال حاضر کمپانیهای بزرگ و پژوهشگران متخصص سخت درگیر فعالیتهایی هستند که بتوانند پلاستیک، این قاتل ساکت را که به همراه آب و هوا و غذا به بدن ما راه یافته از میان بردارند  در ضمن باید مژده داد که دانشمندان موفق شده اند پلاستیک هایی را به وجود آورند که ریشه گیاهی دارند. پلاستیک هایی که از ذرت و برنج و نشاسته درست می شوند توانسته اند امتحان خوبی را در این مورد گذرانیده و ثابت کنند که دیگر نباید از نفت و ترکیبات آن برای تهیه پلاستیک استفاده کرد.

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

[ چهارشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 10:50 ] [ جعفر جعفری ]

BPAدر داخل بدن و بر روی هورمون استروژن اثرات نامطلوبی به جا می گذارد. پلاستیک های حاویBPA در سراسر دنیا مصرف زیاد دارد و آلودگی به آن مشکلات پیچیده ای را به وجود می آورد. CDC آمریکا که به مرکز کنترل بیماریها معروف است گزارش می دهد که در ادرار 95 درصد مردم آمریکا این ماده شیمیایی خطرناک وجود دارد که در اثر استفاده پلاستیک ها به وجود آمده است. مطالعه دیگری ثابت می کند که در خون درصد بالایی از خانمهای باردار این ماده شیمیایی شناسایی شده است که مسلما عاقبت نامطلوبی بر روی جنین و نوزاد خواهد داشت.

BPAدر اثر تغییراتی بر روی عملکرد هورمونها در بدن زمینه را برای بروز برخی از سرطانها مانند سرطان پروستات و سینه فراهم می کند و مطالعات علمی دقیق بر روی انسان و حیوان این نظریه را به ثبوت رسانیده اند.

 
BPAمی تواند بر رویDNA سلولها اثر گذاشته و جهش ژنتیکی به وجود آورد که کنترل آن مشکل خواهد بود. از 115 مقاله ی علمی به چاپ رسیده در مورد اثرات نامطلوب BPAدر داخلبدن 90 درصدشان گزارش کرده اند که این ماده سمی می تواند موجب بسیاری از ناهنجاریهای غیرقابل جبران در بدن شود و بیماریهای غیرقابل علاجی را به وجود آورد که بعضی از آنها عبارتند از:
ـ بلوغ زودرس و رشد بیش از اندازه سینه ها در دختران جوان
ـ به وجود آمدن اخلاق و رفتار و خلق و خوی جنس مخالف در شخص
ـ تغییرات در عملکرد هورمونها و کاهش ترشح هورمون تستوسترون (Testosterone)
ـ بزرگ شدن غده پروستات
ـ کم شدن میزان اسپرم
ـ تغییرات در فعالیتهای سیستم ایمنی بدن
ـ تغییرات خلق و خوی و بروز تندخویی و پرخاش گری

 

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

   

[ سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 15:3 ] [ جعفر جعفری ]
 نقش دولت چیست؟

USA County Preview: Urbanity

همانطور که در دیگر مقاله های این شماره نشريه الکترونيکی آمريکا، که موضوع آن "سبز شدن شرکتهای آمریکایی" است، شرح داده شده است، اکنون، شرکتهای آمریکایی، به دلایل گوناگونی، به اجرای روشهای پایدارتر از لحاظ محیط زیستی برای انجام امور تجاریشان مبادرت ورزیده اند. ولی، از قدیم، در بسیاری از کشورها، قوانین و مقررات دولتی نیروی محرک پاکسازی محیط زیستی بوده اند. نقش مناسب دولت در تشویق شرکتها برای "سبز شدن" چیست؟

ماموریت این کمیسیون ترویج رشد اقتصادی از طریق اجرای سیاستهای سالم و  نظارتی و محیط زیستی است.

بخش اعظم مطالب برروی مشکل کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تمرکز دارد. از اظهارنظرهای شما درباره این موضوع جهت انتشار در شماره های آنلاین بعدی استقبال می کنیم. لطفا نقطه نظرات خود را در مورد این موضوع به آدرس زیر ارسال کنید:

کیمیاپردیس: تنهامی توانم بگویم پسماندههای ظروف پلاستیکی که بدرد هیچ کاری نمیخورد و برای از بین بردن آن با حرارت نیز ُمیزان زیادی گاز گل خانه ای کشنده آزاد می مشود .پس هر چه سریعتر بیایندو

ظروف تولید شده یکبار مصرف گیاهی را جایگزین ظروف پلاستیکی کنند. 


 

[ یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 12:44 ] [ جعفر جعفری ]

 همانطوریکه همه اطلاع داریم یکی از معضلات بشر در حال حاضر تهدیدات محیط زیستی می باشد . بکارگیری از مواد اولیه نا سازگار با محیط زیست برخی مصنوعات بشر باعث شده است آلایندگیهای محیط زیستی روز بروز بیشتر شود .از جمله این مواد می توان به مواد پلیمری مصرفی در کالاهای یکبارمصرف اشاره نمود . روزانه دهها تن از اینگونه مواد پس از مصرف در طبیعت باقی می ماند .

اقدام شایسته ای که اخیرا در دنیا صورت گرفته است جایگزینی پلیمرهای گیاهی بجای پلیمرهای نفتی است .این مواد سازگار با محیط زیست ،کاربرد گسترده ای در تولید ظروف یکبار مصرف ،کیسه های خرید و الیاف نساجی پیداکرده است .

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

   

[ شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 13:54 ] [ جعفر جعفری ]
معلم  اخلاق تلويزيون :
 
زندگي مردم ننگين است چون غذاي شيميايي
 
مي خورند
 
 
زندگي بر مردم تلخ است وزندگي ننگين را رنگين مي بينند. مردم از نظر تغذيه سالم نيستند. نه اينكه تغذيه شان كيفيت ندارد سالم نيستند. مواد غذايي ما شيميايي است و لذت مواد غذايي عادي را ندارد.
 
[ چهارشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 16:11 ] [ جعفر جعفری ]

plastic-ocean_1_2.jpg

این مقاله خواندنی و در عین‌حال ترسناک را بخوانید ولی اگر در خواب کابوسی از پلاستیک دیدید بجای بد و بیراه گفتن به من کمی در مصرف پلاستیک صرفه جویی کنید!

قسمت عظیمی در اقیانوس آرام، حدودا 800 مایل شمال هاوایی، مساحتی بزرگتر از دو برابر کل ایالت تگزاس، تبدیل به خورشت پلاستیک شده است که بتدریج وارد زنجیره غذایی ما می‌شود و باعث چاقی، ناباروری و کلی بیماریهای دیگر می‌گردد.

“هر چه آلودگی کمتر دیده شود احتمال اینکه در نهایت وارد بدن ما شود، بیشتر است. شواهد بطور فزاینده‌ای گواهی می‌دهند که ما دائما در حال هضم پلاستیک هستیم. هر چند که با خوردن مقادیر بسیار اندک پلاستیک در مواد غذایی ما متوجه آنها نمی‌شویم و در کوتاه مدت اثری هم نمی‌بینیم ولی در دراز مدت آنها روی فعالیت ژنتیکی ما بسیار موثرند. دانشمندان بتازگی شروع کرده‌اند به تحقیق در باره اینکه مواد شیمیایی‌ای که برای تولید پلاستیک استفاده می‌شود چگونه در دراز مدت روی بیوشیمی بدن ما اثر خواهند گذاشت. “

متاسفانه راه ساده‌ای برای بازیافت (ری-سایکل ) کردن مواد پلاستیکی وجود ندارد. پلاستک در درجه پایین حرارت ذوب می‌شود و مواد آلوده‌اش را حفظ می‌کند. بالابردن حرارت برای از بین بردن آن آلودگیها باعث می‌شود که برخی از انواع پلاستیکها گازهای مرگ آور تولید کنند. در نتیجه پلاستیک بازیافت  شده مثلا یک ظرف شیر غالبا برای تولید یک محصول کاملا متفاوت از اولی استفاده می‌شود، محصولاتی که با غذای آدمی سروکار نداشته باشد. در نتیجه حتی اینطور هم نیست که حداقل در مصرف مواد خام اولیه صرفه جویی شده باشد که کلا پلاستیک نه از بین می‌رود و نه درست بازیافت می‌شود. در ضمن تولید پلاستیک تازه به مراتب از بازیافت کردنِ آن ارزان‌تر است!”

 دوستان، میشه یه نگاهی به فرهنگ لغات بندازین و بهم بگین که آیا خورش درسته و یا خورشت؟ ممنون.

 نظر برای “خورش پلاستیک دراقیانوس آرام”

 1. dashtesabz می گوید:

   سلام
  از این مقاله های محیط زیستی خیلی خوشم میاد. ببین ما یک دفعه تو مدرسه یک کار آماری کردیم از میزان مصرف آب و برق و گاز و کاغذ و پلاستیک. از اول صبح تا آخر بچه ها موظف بودند تمام کیسه فریزر غذاهاشون رو بیاندازند تو یک پلاستیک سیاه بزرگ. الان عدد رقم یادم نیست. بجه ها عملا دیدند چه حجم عظیمی از پلاستیک مصرف می شود. یک پوستر هم تهیه کردم اندر مضرات پلاستیک و مصرف آن . اما مصرف حتی به اندازه یک پلاستیک هم کم نشد. به نظرم باید جایگزین پیدا بشه. کاغذ خیلی بده چون جنگل از بین میره. توی هند ماسالا دوسا را روی برگ موز گاهی می فروشند. اگه همه فکر کنند ساندویج را به جای کیسه فریزر توی چی بگذاریم خوبه. راه انداختن نهضت ضد پلاستیک این جا با من. هرچی باشه ما تو راه انداختن نهضت حرف نداریم.

  [Reply]

 2. pooyaa می گوید:

  واقعا خیلی بده که بشر به خاطر نفع کوتاه مدت زندگی بلند مدت و زندگی نسلهای آینده رو به خطر می اندازه. باید دولتها و سایر موسسات بودجه هایی رو برای تحقیق در مورد مواد بازیافت شدنی اختصاص بدند

 3. همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 4.  کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

[ سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 16:10 ] [ جعفر جعفری ]
پلاستیک صد ساله شد !      
با برگزاری مراسم ویژه ای در لندن 100 سالگی پلاستیک جشن گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صد سال پیش در چنین روزی شیمی دان آمریکایی - بلژیکی به نام لئو باکلند رزین پلیمری اسید فنیک فرمالدئید خود موسوم به «باکلیت» را ارایه کرد.

گرچه تا پیش از آن دانشمندان موادی مشابه پلاستیک را ارایه کرده و آن را «پلاستیک» نامیده بودند (به جهت خاصیت چکش خواری) اما «باکلیت» لئو نخستین پلاستیک واقعی جهان محسوب می شود.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، ویژگی هایی نظیر مقاومت الکتریکی، پایداری شیمیایی، مقاومت گرمایی، مقاومت در برابر نمک، ارایه این ماده را دستاوردی ارزشمند کرده است.

همزمان با صد سالگی پلاستیک، نمایشگاهی در موزه علوم لندن با هدف نگاه به آینده پلاستیک از جمله تولید خون و هواپیماهای پلاستیکی که بتوانند شکل خود را در هوا تغییر دهند، برگزار شد.

به گفته دانشمندان طی یک قرن گذشته پلاستیک تغییرات فراوانی یافته است و هیچ کس نمی داند که در قرن آینده چه سرنوشتی در انتظار آن خواهد بود.

تاریخ انتشار، تهران: ۱۱:۰۴  ,  ۱۳۸۶/۰۳/۰۳

[ سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 15:45 ] [ جعفر جعفری ]

img/daneshnameh_up/7/7e/group.jpg

در زیر به طور مختصر اشاره‌ای به بیماریهای ناشی از عوامل شیمیایی محیط کار و اقدامات احتیاطی

 جهت پیشگیری از عوارض ناشی از آنها می‌نماییم. بیماریهای ناشی از عوامل شیمیایی این بیماریها و سوانح بر حسب راه ورود به بدن انسان به سه دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

الف- بیماریهای دستگاه گوارشی که با ورود مواد شیمیایی از راه دهان مثل سیانورها، ارسنیک، فسفر، اسیدها و غیره ایجاد می‌شود.

ب- بیماریهای دستگاه تنفس ناشی از گرد و غبار که به «پنوموکونیوزها» یا بیماریهای ریوی معروف هستند.

ج- بیماریهای پوستی مانند جذب تترا اتیل سرب، فنل، تی ان تی و غیره. اقدامات احتیاطی جهت پیشگیری از عوارض ناشی از مواجهه با عوامل شیمیایی در آزمایشگاه

۱- آگاهی شما از خطرات ناشی از مواد شیمیایی و نحوه پیشگیری از این خطرات اهمیت زیادی دارد.

   ۲- برای آگاهی از خطرات مواد شیمیایی و به کارگیری اقدامات احتیاطی در هنگام کار با آنها برچسب روی مواد شیمیایی را مطالعه کنید.

  ۳- به دستورالعمل‌ها، توصیه‌ها، نکات احتیاطی ذکرشده بر روی برچسب‌های مواد شیمیایی توجه کنید و آنها را به کار گیرید.

   ۴- بررسی کنید که آیا امکان دارد بتوان از موادی که ایمن‌تر هستند و خطر کمتری دارند استفاده کرد؟ مثلا بجای استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده شود. 

   ۵- محل کار خود را همیشه منظم و مرتب نمایید و محل نگهداری ظروف مواد شیمیایی با برچسب‌های مناسب و قابل رویت مشخص باشد.

  ۶- مواد شیمیایی فرار و قابل اشتعال را تفکیک نموده و دور از میزکار خود قرار دهید.

  ۷- از اقدامات کنترلی موجود مثل تهویه و … که برای کنترل بخارات ناشی از مواد شیمیایی تعبیه شده‌اند بطور کامل استفاده کنید.

  ۸- هرگونه نقص و اختلال در سیستم تهویه، تجهیزات حفاظت فردی و غیره را سریعاً گزارش کنید.

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

   

[ سه شنبه بیستم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 11:52 ] [ جعفر جعفری ]

استفاده مکرر و نادرست از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی خطرات جدى به دنبال خواهد داشت. برخى از این ظروف در دماى بالا منجر به بروز سرطان در افراد مى‌شود همچنین با ریختن غذاى داغ و چرب در آنها، محیط خوبى براى رشد انواع میکروب‌ها به وجود خواهد آمد. این در حالى است که اغلب مردم از این خطرات و موارد استفاده هر کدام از این ظروف‌ بى‌اطلاع هستند و لازم است اطلاعات مربوط به موارد مجاز استفاده وممنوعیت‌هاى آن به صورت اتیکت روى محصول درج شود.                 

 پرسشنامه نظرسنجی تلفنی از مردم تهران

1.    جنس  ؟     

2.   سن       ؟   

3.   تحصیلات ؟

4.   از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چقدر استفاده می‌کنید؟

5.   از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای چه غذاهایی استفاده می‌کنید؟

6.   معمولا در چه مواقعی از این ظروف استفاده می‌کنید؟

7.   به نظر شما دلیل رواج استفاده از این ظروف چیست؟

8.   می‌دونید استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی چه عیبی دارد؟

9.   مهمترین مشکلی که ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای محیط زیست ایجاد می‌کنه چیست؟

10.  به نظر شما توزیع غذای نذری در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی روش مناسبی است؟

11.  بنظر شما پس از مراسم مختلف، جمع آوری ظروف یکبار مصرف پلاستیکی وظیفه کیست؟

بر اساس جدول شماره 1، از میان 1177 نفر پاسخگو64 درصد زن و 36 درصد مرد هستند.

 پاسخ‌گویان از ظروف یکبار مصرف چقدر استفاده می‌کنند؟

 بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 4،  از میان 1177 نفر  پاسخ گو، 41 درصد اصلا از ظروف یکبار مصرف استفاده نمی‌کنند و 4 درصد همیشه از این ظروف استفاده می‌کنند.  

جدول ونمودارشماره 4-  توزیع پاسخ‌گویان بر اساس میزان اسنفاده از ظروف یکبار مصرف

میزان استفاده از ظروف یکبار مصرف

تعداد

درصد

اصلا

482

41

کم

462

40

گاهی

113

10

معمولا

59

5

همیشه

54

4

جمع

1177

100

 ظرف 4


پاسخ‌گویان در منزل از ظروف یکبار مصرف برای چه غذاهایی استفاده می‌کنند ؟

بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 5، 41 درصد از پاسخ‌گویانی که از این ظروف استفاده می‌کنند، این ظروف را برای غذاهای نذری مورد استفاده قرار داده‌اند، 12 درصد برای همه غذاها و5 درصد برای غذاهای سرد از این ظروف استفاده کرده‌اند، 8 درصد از پاسخ‌گویان نیز از ظروف یکبار مصرف برای آب، غذای گرم و چای بهره برده‌اند، 34 درصد نیز برای هیچ غذایی در منزلشان از این ظروف استفاده نمی‌کنند.

جدول و نمودار شماره 5- توزیع پاسخ‌گویان بر اساس نوع غذای مورد استفاده ظروف یکبار مصرف در منزل

نوع غذای استفاده شده در ظروف یکبار مصرف

تعداد

درصد

نذری

284

41

هیچ غذایی

239

34

همه غذاها

82

12

غذای سرد

37

5

آب

31

5

غذای گرم

14

2

چای

7

1

جمع

694

100

ظرف 5


پاسخ‌گویان معمولا در چه مواقعی از ظروف یکبار مصرف استفاده می‌کنند؟

بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 6، 34 درصد از پاسخگویانی که از این ظروف استفاده می‌کنند، هنگام توزیع و یا دریافت غذاهای نذری است و تنها 2 درصد از پاسخگویان همیشه از این ظروف استفاده می کنند.

جدول ونمودار شماره 6- توزیع پاسخ‌گویان بر اساس مواقع استفاده آن‌ها از ظروف یکبار مصرف

مواقع استفاده از ظروف یکبار مصرف

تعداد

درصد

نذری‌ها

387

34

جشن‌ها

69

6

غذای‌ آماده

59

5

گردش

57

5

مسافرت

47

4

محل کار

46

4

همیشه

29

2

جمع

694

100

 ظرف 6


دلیل رواج استفاده از ظروف یکبارمصرف از نظر پاسخ‌گویان؟

بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 7، 58 درصد از پاسخگویان راحتی را دلیل استفاده از ظروف یکبار مصرف می‌دانند، 21 درصد عدم نیاز به شستشو 7 درصد ارزانی، 7 درصد سرعت، 3درصد بهداشتی بودن، 3درصد اجبار در محیط کار و 1 درصد نیز در دسترس بودن را دلیل رواج استفاده از ظروف یکبار مصرف عنوان کرده اند.

جدول ونمودار شماره 7- توزیع پاسخ‌گویان بر اساس نظر آن‌ها در مورد دلیل رواج استفاده از ظروف یکبار مصرف

دلیل رواج استفاده از ظروف یکبار مصرف

تعداد

درصد

راحتی

683

58

عدم نیاز به شستشو

246

21

ارزانی

83

7

سرعت

82

7

بهداشتی بودن

38

3

اجبار در محیط کار

31

3

در دسترس بودن

14

1

جمع

1177

100

 ظرف 7


معایب استفاده از ظروف یکبار مصرف از نظر پاسخ‌گویان؟

بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 8، 40 درصد از پاسخ‌گویان مهمترین عیب ظروف یکبار مصرف را سرطان زا بودن آن‌ها می دانند، 26 درصد گفته‌اند استفاده از این ظروف خطرناک است و 2 درصد استفاده از این ظروف را بی‌عیب می دانند.

جدول ونمودار شماره 8 - توزیع  پاسخ‌گویان بر اساس نظر آن‌ها در مورد معایب استفاده از ظروف یکبار مصرف

معایب استفاده از ظروف یکبار مصرف

تعداد

درصد

سرطان زا

469

40

خطرناک است

309

26

نمی‌دانم

231

20

در صورت استاندارد بی عیب

81

7

مشکلات زیست محیطی

58

5

بی‌عیب

29

2

جمع

 

100

 ظرف 8


مهمترین مشکل ظروف یکبار مصرف برای محیط زیست؟

بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 9، 46 درصد ازپاسخ‌گویان مهمترین مشکل ظروف یکبار مصرف را برای محیط زیست، عدم تجزیه آن‌ها می دانند و 31 درصد ایجاد زباله و 4 درصد نیز در این زمینه هیچ مشکلی نمی‌بینند، 18 درصد از پاسخ‌گویان، پاسخی به این سئوال نداده اند.

جدول و نمودار شماره 9 - توزیع پاسخ‌گویان بر اساس نظر آن‌ها در مورد عنوان مهمترین مشکل ظروف یکبار مصرف برای محیط زیست

مهمترین مشکل ظروف یکبار مصرف برای محیط زیست

تعداد

درصد

عدم تجزیه

543

46

ایجاد زباله

363

31

نمی‌دانم

216

18

هیچ مشکلی

55

4

جمع

1177

100

ظرف 9


توزیع غذای نذری در ظروف یکبار مصرف روش مناسبی است؟

بر اساس آمار مندرج در جدول شماره 10، از میان 1177 نفر پاسخگو، 34 درصد توزیع غذای نذری در ظروف یکبار مصرف را نا درست می دانند و33 درصد این کار را درست می دانند، 33 درصد نیز گفته اند از آنجایی که راه مناسب تری برای توزیع غذای نذری نیست، این کار اجبارا" صحیح است.

جدول و نمودار شماره 10 - توزیع پاسخ‌گویان بر اساس نظر آن ها در ارتباط با درست یا نادرست بودن توزیع غذای نذری در ظروف یکبار مصرف

درست یا نادرست بودن توزیع غذای نذری در ظروف یکبار مصرف

تعداد

درصد

خیر(نادرست)

402

34

بلی(درست)

386

33

اجبارا"بله

386

33

جمع

1177

100

 ظرف10

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

 

[ چهارشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 14:35 ] [ جعفر جعفری ]
رفع آلودگي محيط‌زيست از تقريباً دو دهه قبل با ورود بي‌رويه مواد پلاستيكي غيرقابل برگشت به طبيعت به حالت بغرنجي رسيده است.


شايد كمتر محل و نقطه‌اي از شهرهاي كشورمان را بتوان يافت كه در آن يك ظرف پلاستيكي و يا يك كيسه پلاستيكي وجود نداشته باشد.

 

در جريان بازديد از ديوار مرزي در مرز ايران و پاكستان در ميرجاوه، حتي روي بلنداي ديوار مرزي‌مان و بر روي سيم‌خاردارها شاهد بازي هزاران قطعه پلاستيكي در باد بودم. ضايعات پلاستيكي كه سالها باقي مي‌مانند و نابود نمي‌شوند.حتي وقتي براي استراحت و تفريح به كوه و دشت هم مي‌رويم منظره كيسه‌ها، ظروف و ضايعات پلاستيكي چشم‌انداز زيبايمان را مخدوش مي‌كند.شيوع مصرف مواد يك‌بار مصرف پلاستيكي چنان گستردگي يافته كه حتي برخي افراد ترجيح مي‌دهند در خانه نيز از اين ظروف استفاده كنند، در حالي كه نمي‌دانند آيا اين ظروف مانند ساير زباله‌هاي توليدي قابل تجزيه و بازگشت به طبيعت است يا نه!عمده ضرر اين مصرف‌گرايي بدون تدبير، آسيب جدي به محيط‌زيست، منابع ملي و سلامت انساني است.همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی 

[ سه شنبه سیزدهم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 16:13 ] [ جعفر جعفری ]
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي اصفهان گفت: ظروف يك بار مصرف گياهي از نشاسته ذرت اصلاح شده تهيه شده است و بايد با فرهنگ‌سازي جاي ظروف قبلي را بگيرد.


See full size image
“محمدرضا شانه‌ساز” اضافه كرد: اين ظروف عاري از هر گونه اثرات مضر و عكس‌العمل‌هاي شيميايي در تماس با مايعات و غذاهاي داغ و مقاوم در برابر حرارت است.


وي با بيان اينكه ظروف يك بار مصرف پلاستيكي كمتر از اين مزايا برخوردار است ، گفت: انتظار مي‌رود با توجه به مزاياي ظروف گياهي دستگاههاي دولتي، خصوصي، بيمارستانها و ديگران براي حمل مواد غذايي كاركنان خود از اين ظروف استفاده كنند.وي اضافه كرد: مسوولان دستگاهها و ديگر اقشار نبايد به بهانه گراني و نداشتن صرفه اقتصادي از تهيه اين ظروف امتناع كنند، در حالي كه هزينه تهيه اين ظروف بسيار ارزانتر از هزينه درماني و تهيه تجهيزات پزشكي براي ناشي از استفاده از ظروف نامناسب مي‌باشد.

[ دوشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 16:2 ] [ جعفر جعفری ]

من زمین رادوست دارم.

کیمیاپردیس

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی  

[ دوشنبه پنجم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 15:32 ] [ جعفر جعفری ]

دست نگه داريد

خسروی، كارشناس بهداشت محیط می‌گوید: «در ساخت ظروف یك بار مصرف پلاستیکی، به منظور جلوگیری از شكنندگی ظروف، از مواد پلاستیكی لایزر استفاده می‌شود. بنابراین اگر در درون این ظروف آب جوش یا غذای داغ مانند آش ریخته شود، این مواد حل شده، وارد بدن می‌شوند و به دلیل داشتن تركیبات خاص منجر به بروز سرطان‌های مختلف می‌شود. این خاصیت به خصوص در مورد ظروف یك بار مصرف شفاف كه درصد بالاتری از مواد سرطان‌زا را دارا هستند و در جامعه كاربرد بیشتری هم دارند، بسیار حائز اهمیت است.»

همین حالا باما تماس بگیرید.۲-۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی

[ دوشنبه پنجم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 15:18 ] [ جعفر جعفری ]

همزمان با آغاز ايام محرم و توزيع نذورات و مراسم مختلف، استفاده از ظروف يکبار مصرف پلاستيکي در کشور افزايش مي يابد، اما معمولا توصيه  کارشناسان براي چگونگي استفاده از اين ظروف و اين  که از چه ظرف هايي براي غذا هاي گرم و از چه ظرف هايي براي غذا هاي سرد استفاده کنيم، چندان مورد توجه قرار نمي گيرد.
 در واقع ظروف يکبار مصرف با رنگ شفاف، روشن و شيشه اي رنگ نبايدحتی براي مواد غذايي سرد استفاده شوند و تحت هيچ شرايطي هم براي توزيع مواد غذايي داغ از آنهانباید استفاده کرد رئيس  اداره بهداشت مواد غذايي وزارت بهداشت با تاييد اين مطالب به جام جم مي گويد: اين ظروف براي استفاده از مواد غذايي و آشاميدني  و مواد غذايي چرب ممنوع است چرا که باعث آزاد شدن مونومرها (مواد شيميايي) مي شود و اين مونومرهاي شيميايي سلامت انسان ها را به مخاطره مي اندازند و سرطان زا هستند.
سيدرضا غلامي ادامه مي دهد: بهترين ظروف يکبار مصرف براي استفاده، ظروف يکبار مصرف گياهي است که به لحاظ بهداشتي و هم زيست محيطي کاملا استاندارد است و در کشور ما به توليد انبوه هم رسيده است.

 

همین حالا باما تماس بگیرید.۲ -۸۸۰۵۳۹۴۱

 کیمیا پردیس عرضه کننده ظروف یکبارمصرف گیاهی

[ یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 9:24 ] [ جعفر جعفری ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

کیمیا پردیس
پیشگام در توزیع و پخش ظروف یکبار مصرف گیاهی در تهران و سایر شهرهای کشور با شعار " من زمین را دوست دارم" در خدمت آنان که به سلامتی خود و خانواده خود می اندیشند.
نشانی: ولیعصر اتوبان نیایش روبروی باشگاه انقلاب شهرک فجر بازاچه سوم تلفكس :88069624
ساعت کار فروشگاه: صبحها 8:30 الی 19:00 بعدالظهر
امکانات وب
<-BlogTitle->

<-BlogTitle->
قالب وبلاگ
نويسندگان
آخرين مطالب
پيوندهای روزانه
<-PostContent->
ادامه مطلب
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

<-BlogAbout->
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب
<-BlogCustomHtml->